מהו רופא ילדים?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מהו רופא ילדים?במדינת ישראל רופא ילדים הוא רופא מומחה שהשלים ארבע וחצי שנות התמחות ברפואת ילדים. לאחר שהרופא סיים את ההתמחות שלו בפדיאטריה (רפואת ילדים) הוא יכול להמשיך ולהתמחות בתת התמחות בתחום זה כמו למשל בטיפול נמרץ ילדים, אונקולוגיית ילדים, קרדיולוגיית ילדים ועוד.

רופא ילדים הוא איש המקצוע שבאפשרותו לזהות ולאבחן מחלות שונות שבגיל הילדות עשויות להשפיע בנוסף על הבריאות גם על ההתפתחות התקינה של הילד. רופא ילדים מטפל בילדים החל מהלידה ועד גיל 21.

חשיבות האבחון אצל רופא ילדים

אחד התפקידים החשובים ביותר של רופא הילדים הוא לאבחן מחלות ומצבים רפואיים שונים בשלב כמה שיותר מוקדם ובאופן המדויק ביותר במידת האפשר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמחלות רבות בתקופת הילדות יכולות לסכן מאוד את ההתפתחות התקינה של הילד ואת בריאותו באופן כללי ולא תמיד ניתן לאתר את המקור לבעיה או אפילו לזהות את התסמינים שלה בקלות רבה כל כך.

רופא ילדים צריך להכיר מגוון עצום של מחלות שונות שחלקן קיימות רק בקרב ילדים וכן להכיר מחלות שלרוב מתפרצות רק בקרב מבוגרים ושהשכיחות שלהן בקרב ילדים נמוכה יותר. באפשרותו של רופא הילדים לבצע למטופלים שלו מגוון רחב מאוד של בדיקות וכן להנחות את הורי המטופלים לגשת איתם לביצוע של בדיקות שונות נוספות בהתאם לצורך כמו למשל בדיקות דימות, בדיקות דם ועוד.

ישנן מחלות רבות שעל ידי זיהוי מוקדם שלהן ניתן למנוע את ההתפתחות שלהן בחולים בעוד שאבחון מאוחר שלהן יכול להסתיים בנזק בלתי הפיך לרקמה מסוימת או לתפקוד באופן כללי.

חשיבות המעקב אצל רופא ילדים

בנוסף לכך שרופא הילדים צריך להקפיד על מתן טיפול מתאים בהתאם למחלה, עליו להישאר עם יד על הדופק בנוגע למצבם הרפואי של החולים המטופלים אצלו.

הטיפול בילדים יכול להיות מאוד דינמי, הם סובלים משכיחות גבוהה מאוד של מחלות כרוניות ואלרגיות ולא אחת בשל ההתפתחות הגופנית והצמיחה נדרש מעקב צמוד אחרי ההשפעה של הטיפול התרופתי שניתן להם. זוהי אחריותו המלאה של רופא הילדים להנחות את הורי הילד לשוב ולבקר אותו ולדווח לו על התקדמות או תוצאות הטיפול שנתן לילד.

איך ניתן לבחור בחכמה רופא ילדים?

מאחר ורופא הילדים מלווה את האדם במשך שנים רבות, השאיפה היא לבחור ברופא ילדים אחד שימשיך ללוות את המשפחה כמה שיותר זמן. להלן מספר טיפים לבחירה מוצלחת של רופא ילדים:

  • מומחיות – חשוב להבין שרופא משפחה הוא בפירוש לא רופא ילדים. בנוסף לכך כפי שציינו, ישנם רופאים שמתמחים בתת התמחות מסוימת. בהתאם לכך, ישנה עדיפות לבחור ברופא שמתמחה בילדים ובמידה וקיימת מחלה מסוימת, להעדיף לבחור ברופא שמתמחה בתחום הרלוונטי.
  • זמינות – לא אחת מצבם הרפואי של הילדים מצריך התערבות רפואית דחופה. בהתאם לכך אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש להתייחס אליהם כאשר באים לבחור את רופא הילדים הוא מידת הזמינות שלו. נסו לברר האם הרופא מוכן למסור את מספר הטלפון האישי שלו, האם הוא זמין גם בסופי שבוע, אחת לכמה זמן הוא יוצא לחופשה ועוד.
  • נגישות – במקרים רבים אלמנט הנגישות משחק תפקיד מכריע בתהליך קבלת ההחלטה. במידה ומצאתם רופא חייכן, מוכשר, מקצועי ובעל ניסיון, נראה כי מצאתם את רופא הילדים שלכם, אבל במידה והוא עובד שעתיים וחצי מביתכם ולקליניקה שלו לא ניתן להגיע בנוחות כיוון שאין במקום חנייה והגישה לעגלת תינוק אינה נוחה, ככל הנראה מוטב שתמשיכו בחיפושים.
  • יחס אנושי – מעבר לידע המקצועי ולניסיון חשוב מאוד לבחור רופא ילדים רגיש ואמפתי. מתכונות אופי אלו ניתן להתרשם כבר בפגישה הראשונה.
  • המלצות – המלצות הן דרך נפלאה לדעת האם מדובר על רופא מקצועי, מסור ונחמד או לא. עם זאת, לא מומלץ לקרוא ביקורות באינטרנט כיוון שבדרך כלל גולשים משאירים ביקורות רק כשאינם שבעי רצון ולכן ייתכן מאוד שהמידע שתקראו ברשת יהיה מוטה מאוד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלות ילדים

כל מה שרציתם לדעת על מחלות ילדים כאן באתר

אז מה היה לנו בכתבה: