הרכבת עדשות מגע לילדים: עשה ואל תעשה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הרכבת עדשות מגע לילדים: עשה ואל תעשהבשנים האחרונות יותר ויותר עוברים לעדשות מגע, במקום משקפיים. בין אם הסיבות לכך קשורות בעובדה שהם מתביישים להרכיב את המשקפיים וחוששים להגיע איתם לבית הספר, ובין אם בשל חוסר נוחות, אין ספק שעדשות מגע הן פתרון נהדר עבורם, המשפר משמעותית את איכות חייהם.

יחד עם זאת, במידה ואכן בוחרים להחליף את המשקפיים בעדשות מגע, כשמדובר בילדים, חשוב להקפיד על כמה דברים, כדי לשמור על בריאות העין ולהימנע מסיבוכים מיותרים.

מתי להתחיל?

מומחים בתחום רפואת העיניים, ממליצים להחליף את עדשות המגע בגילאים 12 או 13, אך לא לפני כן. הסיבה לכך נעוצה במשקלו הרב של המראה החיצוני בגיל ההתבגרות והרצון לספק מענה מתאים למתבגרים בגילאים אלה.

האסתטיקה וכך גם המראה הכללי עצמו תופסים מקום מרכזי וחשוב מאד בחיי המתבגרים ובגילאים האלה הם גם נוטים להיות עצמאיים ואחראיים יותר. ומכיוון שהשימוש בעדשות המגע דורש אחריות, כדאי לעשות זאת בגילאים האלה ולא בגילאים הצעירים.

על הילד לדאוג לניקוי העדשות, להחליף אותן במועד המתאים, לזכור להסיר אותן לפני השינה ועוד. בכל מקרה, ילדים מתחת לגיל 18, המעוניינים להשתמש בעדשות מגע במקום משקפיים, צריכים לקבל את אישור ההורים לבדיקת עיניים וגם לעשות את הבדיקה עצמה בנוכחותם.

פתרון איכותי לחיים טובים יותר

למרות מגוון העיצובים והסגנונות, משקפיים לא תמיד מספקים מענה מתאים לילד או לבן הנוער. ילדים ומתבגרים רבים מעדיפם להחליף את המשקפיים שלהם בעדשות מגע ובעיקר בשל היתרונות הרבים שהם מציעים. ראשית, בל נשכח שילדים נמצאים בתנועה מתמדת.

הם עוסקים בספורט ובפעילויות פנאי שונות. הם משתוללים, קופצים, רצים… המשקפיים יכולים ליפול אל הקרקע ולהישבר, בעוד שעדשות המגע נוחות הרבה יותר ואינן חשופות לסכנות. מעבר לכך, ישנה נטייה לילדים הצעירים לשכוח את המשקפיים במקומות שונים, מה שלא קורה עם עדשות המגע (וכשמדובר במשקפיים יקרים מאד, הדבר גורם לעוגמת נפש רבה, ובעיקר להורים!).

במחקר, שנערך בארצות הברית, ובחן את שביעות רצונם של הילדים ובני הנוער מעדשות המגע, מצא שביעות רצון רבה מאד בקרב הילדים ובני הנוער בכל הקשור להרכבת עדשות המגע במקום המשקפיים. הם אף דיווחו על שיפור משמעותי בהופעתם וכי השתתפותם בפעילויות ספורטיביות שונות נעשתה קלה עבורם הרבה יותר.

מה כדאי לבחור?

במידה והוחלט להחליף את המשקפיים לילד בעדשות מגע, מומלץ לבחור עדשות רכות חד פעמיות, הנזרקות אל הפח בתום השימוש. זאת כדי להקל על הילד ולחסוך ממנו את ענין תחזוקת עדשות המגע. בחירה באפשרות זו תמנע גם זיהומים או סיבוכים ותהיה זולה הרבה יותר עבור ההורים (בהשוואה לעדשות קשות, למשל).

איך עושים את זה נכון

מומלץ לעשות את הצעד רק אחרי שמוודאים שהילד אחראי מספיק. שהוא יודע כיצד להשתמש בעדשות המגע ומקפיד על ניקיונן. בנוסף, חשוב לתדרך את הילדים להחליף את עדשות המגע בזמן. להסיר אותן בשעות הערב ולפני שהם נרדמים.

במידה והילדים בוחרים בעדשות מגע רב פעמיות, יש להנחות אותם איך לנקות את העדשות בצורה יסודית וגם לעקוב אחריהם ולוודא שהדבר אכן נעשה כראוי. במידה והילדים מפתחים בעיות שונות בעין, לאור השימוש בעדשות המגע,

כמו למשל יובש, אלרגיות או רגישות בעפעפיים, יש לפנות בהקדם לאופטיקאי מנוסה כדי לבחון אפשרות של החלפת העדשות הקיימות בעדשות מגע מתאימות יותר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלות ילדים

כל מה שרציתם לדעת על מחלות ילדים כאן באתר

אז מה היה לנו בכתבה: