הידרותרפיה לטיפול בילדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הידרותרפיה לילדיםהידרותרפיה היא שיטת טיפול שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות בישראל כמו גם בעולם. המונח הידרותרפיה הוא למעשה הלחם של המילה הידרו שמשמעותה מים והמילה תרפיה שמשמעותה טיפול. טיפולי ההידרותרפיה מתקיימים בתוך בריכה טיפולית מחוממת וזאת במטרה לנצל את התכונות המיוחדות של המים לצורכי ריפוי.

התכונות ההידרוסטטיות של המים מאפשרות לבצע בבריכה הטיפולית תרגילים שונים שלמטופל יהיה קשה יותר לבצע ביבשה כיוון שהמים מפחיתים את העומס ממערכות הגוף השונות, מסייעים להפחית את הלחץ מהשרירים, מסייעים למטופל להגיע לרגיעה מוחלטת ועוד.

עבור אילו גילאים מתאימים הטיפולים בהידרותרפיה?

בעבר ההידרותרפיה הייתה מיועדת בעיקר עבור קשישים או אנשים מבוגרים באופן כללי. עם זאת, בעשור האחרון החלה להתפתח ההבנה בקרב אנשי המקצוע העוסקים בתחום כי להידרותרפיה ישנן סגולות שיכולות לסייע באופן משמעותי גם לילדים בני כל הגילאים ולמעשה החל מגיל הינקות.

כיום במכונים שבהם מועברים טיפולי הידרותרפיה ניתן לראות מטופלים בגילאי הינקות, פעוטות, ילדים ובני נוער כשלכל אחד ואחד מהם מותאם טיפול אישי בהתאם לגילו ומצבו הרפואי.

הידרותרפיה ובעיות אורתופדיות

השימוש הנרחב ביותר שנעשה היום בהידרותרפיה בילדים הוא לצורך טיפול בבעיות אורתופדיות שונות (לא רק מבוגרים סובלים מבעיות אורתופדיות שונות, אלא גם ילדים בני כל הגילאים).

מאחר והמים מאפשרים לבצע תרגילים שונים מבלי ליצור עומס משמעותי על מפרקי הגוף ומערכת השלד והשרירים, הרי שהטיפול ההידרותרפי בבריכה הטיפולית מתאים לילדים שסובלים מבעיות בעמוד השדרה כמו גם בכל מפרקי הגוף, שיקום לילדים לאחר תאונות או לפני ואחרי ניתוחים אורתופדיים, לילדים שסובלים מחולשת שרירים ועוד. ההידרותרפיה מיועדת הן לטיפול והן לשיקום כאחד.

הידרותרפיה ובעיות קשב וריכוז

כיום כל המומחים בתחום הפרעות הקשב והריכוז תמימי דעים בנוגע לכך שהטיפול התרופתי מהווה רק חלק אחד מהמכלול של הטיפולים שמיועדים לטפל בהפרעות השונות. למעשה, כאשר מסתפקים במתן תרופות ותו לא, מחבלים בתהליך הטיפולי וזאת כיוון שהטיפול בהפרעות קשב וריכוז צריך להתבצע באופן רב מקצועי. אחד מהטיפולים שיכולים להועיל במיוחד לילדים שסובלים מבעיות קשב, ריכוז או היפראקטיביות הוא טיפול בבריכה טיפולית.

עם זאת, חשוב לזכור כי לא כל מכון שמספק טיפולי הידרותרפיה מתמחה בתחום זה וחשוב לפיכך לבדוק מראש האם אנשי המקצוע המעבירים את הטיפולים במקום אכן מחזיקים בניסיון מקצועי בטיפול בילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

טיפול בבעיות קואורדינציה ובעיות התפתחות שונות

אוכלוסייה נוספת שתפיק את המרב מטיפולי הידרותרפיה היא אוכלוסיית הילדים שסובלים מבעיות התפתחות בדגש על ילדים שסובלים מבעיות בהתפתחות המוטורית. לאור זאת, אין זה פלא שכיום נהוג לבצע טיפולי הידרותרפיה בתינוקות ובפעוטות שנולדו פגים ובילדים שסובלים ממגוון הפרעות בהתפתחות כמו למשל ילדים שסובלים ממחלות גנטיות שונות וממומים מולדים שונים ועוד.

הטיפול בילדים בעזרת ההידרותרפיה מאפשר למידה של כלים מוטוריים חשובים בסביבה בטוחה ועוטפת. בנוסף לכך, רבים מהמטופלים חשים שיפור בתחושת העצמי ועלייה משמעותית בביטחון העצמי.

הידרותרפיה לילדי החינוך המיוחד

מפאת קוצר היריעה נזכיר כעת רק עוד קבוצה אחת של מטופלים שיכולים להפיק רווח גדול מהידרותרפיה – ילדי החינוך המיוחד. בקבוצה זו נכללים ילדים בעלי צרכים מיוחדים כמו למשל ילדים שסובלים משיתוק מוחין, תסמונת דאון, היפוטוניה, אוטיזם, בעיות תקשורת שונות ועוד.

בבריכה הטיפולית ילדי החינוך המיוחד נוטים לשכוח את המוגבלות ממנה הם סובלים ובמהלך הטיפול הם נוטים למעשה להרגיש עוצמה, שייכות ומסוגלות גבוהה. בעזרת הידרותרפיה ניתן לשפר את המיומנויות החברתיות, להתמודד עם הקשיים היומיומיים, לחזק את הביטחון העצמי של המטופלים ועוד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלות ילדים

כל מה שרציתם לדעת על מחלות ילדים כאן באתר

אז מה היה לנו בכתבה: