8 דרכים המסייעות במניעת טריגרים לאלרגיות אצל ילדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

8 דרכים המסייעות במניעת טריגרים לאלרגיות אצל ילדיםרבים מההורים מתמודדים עם תופעות של תסמיני ארגיה המופיעים אצל ילדיהם, בין אם מדובר בנזלת תמידית, גירוי בעיניים או התעטשויות בלתי פוסקות, הדבר מחייב את ההורים לדאגה מתמדת.

התופעה של אלרגיה בקרב ילדים שכיחה למדי וכוללת כ-10% מהילדים. אולם ישנן דרכים להתמודד עם הבעיה ואין צורך להרים ידיים אלא לנקוט במספר צעדים היכולים לסייע במניעת היחשפות הילד לגורמים האלרגנים כגון אבק, פרוות בעלי חיים ועוד.

זיהוי האלרגן

ראשית יש לוודא מהו הגורם לאלרגיה ולמה בדיוק הילד אגררי, כלומר הצעד הראשון הוא זיהוי האלרגן. ברגע שזיהינו את הגורם לאלרגיה קל יותר להימנע מחשיפה אליו. לפניכם מספר צעדים אשר יפחיתו ואף ימנעו את חשיפת ילדכם לאלרגנים:

  • 1. הזיזו פעילויות בחוץ אם נחוץ הדבר

אם ילדכם סובל מאלרגיה לסביבה החיצונית, פיקחו עין על מצב האבקה והעובש המצויים בסביבתו החיצונית משום שהם מהווים גורמים עיקריים להיווצרות אלרגיה. כאשר רמת האבקנים גבוהה בחוץ עדיף להעביר את הפעילויות של הילד במידת האפשר לפנים הבית.

במידה והפעילות בחוץ היא הכרחית הימנעו משהייה בגינה או בחוץ בשעות בהן ריכוז האבקה המהווה את הגורם האלרגני גבוה במיוחד, כמו כן ציידו את הילד במשקפיי שמש וכובע על מנת להקטין את חשיפת המקומות הרגישים לאבקה. אם חית המחמד שלכם מבלה זמן ממושך בחוץ, השתדלו להקטין את המגע בין הילד לבעל החיים אשר ייתכן ונושא עליו אבקה אף הוא. עונת האבקנים היא סוף הקיץ ותחילת הסתיו, רמת האבקה הגבוהה ביותר באוויר היא בשעות הבוקר, התאימו את התנהלותכם לכך.

  • 2. מצעים ומיטה נקיים

המיטה מהווה מוקד משיכה לקרדית האבק, אם ילדכם סובל מאלרגיה מסוג זה יש לשמור על המיטה נקייה ככל שניתן כך ניתן להקטין ואף למנוע את הופעת תסמיני האלרגיה. על פי המלצות של איגוד האסתמה והאלרגיה האמריקאי הקפידו לשטוף מדי שבוע את מצעי השינה במים חמים בטמפרטורה גבוהה על מנת להרוג ולהיפטר מקרדית האבק.

  • 3. הקפידו על ניקיון של בובות פרווה

הן אמנם חמודות וגורמות לנו לרצות ולהתכרבל אך בובות פרווה וצעצועים נוספים עלולים למשוך את קרדית האבק. על מנת שילדכם יוכל לשחק עם הבובות מבלי להתעטש ללא הפסק יש להיפטר מהאלרגן באחת משתי דרכים: בחום או בקור. את הבובות ניתן לשטוף במים חמים ולייבשן במייבש שיער או שניתן לשמור אותן בפריזר למשך הלילה. כך ניתן למנוע הצטברות הן של קרדית האבק והן של אבק עצמו בסביבתו של הילד.

  • 4. הימנעו מהנחת שטיחים בחדר הילדים

שטיחים ואריגים כבדים מהווים מקום מסתור נוסף לקרדית האבק כמו גם לקשקשים אשר מגיעים מבעלי חיים. היפטרו מפריט עיצובי זה ובכך תצמצמו את חשיפת ילדכם לאלרגנים, במקום זאת ניתן לרצף בפרקט ידידותי לילד ובמידה ואתם מעוניינים להשתמש באריגים וודאו שהם ניתנים לשטיפה. ניתן להשתמש במכשירים מייבשי אוויר למיניהם על מנת להוריד את רמת הלחות בחלל ובכך למנוע תנאים אידאליים להתפתחות של קרדית האבק.

  • 5. שימוש במיזוג אוויר

דרך נוספת לצמצום אלרגיות למיניהן הוא שימוש במיזוג אוויר גם במצבים בהם הטמפרטורות אינן גבוהות במיוחד. סגירת החלונות והפעלת המיזוג בבית ובמכונית יאפשרו מניעה של חדירת האלרגן לחלל וכן ישמרו על אוויר יבש אשר מקל במצבים של אלרגיה. מומלץ להשתמש בפילטרים אשר יסננו את האוויר וישמרו על הבית נקי מקרדית ומאבק.

  • 6. השאירו את חיות המחמד מחוץ לחדר השינה

במידה וילדכם אלרגי לקשקשים המגיעים מפרוות חיית המחמד הקפידו ליישם כלל ברזל אשר קובע כי בעל החיים נשאר מחוץ לחדר השינה. כמובן שהחשיפה תתאפשר באזורים אחרים של הבית, אולם פעולה זו עדיין מועילה ויעילה. השתדלו למנוע ליקוק של הילד על ידי בעל החיים, הרוק של חיית המחמד עלול להכיל אלרגנים שונים.

  • 7. התנקו מאבק לאחר פעילות בחוץ

לאחר חזרה הביתה מפעילות בחוץ הסירו את בגדיו של הילד והקפידו שהילד יתרחץ או יעשה אמבטיה על מנת להיפטר משאריות של אבק וגורמים אלרגנים נוספים אשר הצטברו על העור והשיער. את הבגדים הכניסו מיד למכונת הכביסה ובכך תמנעו התפשטותם בחלל הבית.

  • 8. ייבשו את הבגדים בתוך הבית

ייבוש של בגדים בחוץ עשוי למשוך אבק ואלרגנים נוספים אשר יבואו במגע עם עור הילד כאשר ילבש את הבגדים היבשים. במידה ויש ברשותכם מייבש כביסה, ייבשו את הבגדים בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלות ילדים

כל מה שרציתם לדעת על מחלות ילדים כאן באתר

אז מה היה לנו בכתבה: