מחלות ילדים בקיץ

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלות ילדים בקיץקיץ פירושו חופשה מבית הספר ושהות יתר עם הילדים בבית, או בילויים עימם בכל זמן ומקום אותו הם מבקשים. תקופה זו כרוכה בשפע תשומת לב והקשבה, ומותרות אלו אינם אפשריים תמיד להורים עובדים.

יחד עם זאת, כשהורים מודעים למחלות הנפוצות בעונת הקיץ, ניתן לנקוט באמצעי המניעה ולאפשר לילדים ליהנות מהחופשה במלואה.

אם הילד חש עייפות רוב הזמן בקיץ, אין להיבהל, היות ומצב זה עשוי להיות קשור לעונה. יתכן גם שהילד חופשי פתאום מהשגרה החזקה של יציאה לבית הספר והתמודדות עם הלימודים ועבודות הבית, ולכן הוא מרגיש עצלן או עייף מדי. אך קיימים זיהומים נפוצים מסוימים המתרחשים בקיץ, אותם יש להכיר, כולל הגורמים והתסמינים.

אלו הן מספר מחלות הקיץ אותן ניתן לצפות בילדים.

מכת שמש – עשויה להתרחש אם הילד יוצא לשמש מבלי למרוח קרם הגנה. חשיפה פתאומית לחום עשויה להעניק מכת חום ולגרום לילד לסבול מחום גוף גבוה ביותר.

שחין – חום הגוף מתפרץ לרוב בצורת שחין על חלקים שונים בגוף. במקרה זה יש להתייעץ עם הרופא לגבי שיטת הטיפול המתאימה בהתאם לחומרת התסמינים.

אלרגיות – בנוסף לאלרגיה לשמש ולחום, קיימים סוגים רבים אחרים של אלרגיות בקרב ילדים.

מחלות מים – נישאות כמו כולרה, טיפוס בטן, צהבת, דיזנטריה, שלשולים ועוד זיהומים רבים המתרחשים לרוב בעיקר בקרב ילדים שאוכלים בחוץ באופן קבוע.

מזונות הנושאים מחלות – חיידקים משגשגים בסביבה חמה ולחה כך שהרעלת מזון היא התרחשות מחלות בשל זיהומי מזון, ונפוצה יותר בימי הקיץ.

מחלות יתושים – הצטברות מים באזורי הים והבריכה יוצרת הצטברות יתושים המובילה לקדחת הדנגי, מלריה ומחלות נפוצות אחרות הנגרמות כתוצאה מעקיצת יתושים.

נגיף הפוליו – זוהי אחת המחלות הנגרמות כתוצאה מווירוסים המצויים בקיץ. ילדים סובלים מזיהום גרון וחום קל. דלקת קרום המוח או שיתוק עשויים להתרחש בתוך מספר ימים. למרבה המזל, אם הילד מחוסן, אין צורך לדאוג בקשר לכך.

חצבת – נקראת גם אדמת, ונחשבת למחלה שכיחה בילדים בקיץ. היא מדביקה את ציפוי החלק האחורי של הגרון ומועברת באותה צורה כמו אבעבועות רוח. יש לחסן את הילדים למחלה זו.

צהבת – נקראת גם הפטיטיס A. זוהי מחלת מים הנגרמת בעיקר כתוצאה מאספקת מים מזוהמים ואוכל המבושל במקומות שאינם נקיים. קיים חיסון זמין למחלה זו אך על מנת להגן טוב יותר על הילד, מומלץ להימנע מאכילת מזונות המוכנים במקומות שאינם היגייניים, ולשתות מים מסוננים או רתוחים בלבד.

חזרת. מחלה ויראלית מדבקת ביותר המתרחשת בעיקר בקרב ילדים במהלך שיא הקיץ. היא נגרמת כתוצאה מווירוס החזרת, ומועברת כשילד או מבוגר נגוע מתעטש או משתעל. חיסון מסייע להגנת הילד מפני הידבקות במחלה.

טיפים למניעת מחלות ילדים בקיץ

הימנעות מפירות חתוכים ופריטי מזונות מוכנים לילדים – בנוסף, יש להימנע מבישול פריטי מזון חריפים מטוגנים לילדים. יש לתת להם פירות טריים, ירקות ירוקים ומיצי פירות טריים.

יש לעודד את הילד להגביר את צריכת המים – על ההורים לוודא שהמים מטוהרים כראוי ואינם מכילים חיידקים ווירוסים.

שתייה בנסיעות – יש לקחת שפע נוזלים כשיוצאים לנסיעה או כשהולכים בחוץ במשך זמן רב עם הילדים.

תזונה עשירה בסיבים לילדים – יש להקפיד שהילדים אוכלים תזונה נכונה.

מיץ לימון או מים עם פירות טבעיים אחרים לילדים להגברת הלחות הפנימית – מים ופירות מכילים שפע תזונה לה זקוק הילד במהלך הקיץ.

בגדים קלים – מומלץ להקפיד על הלבשה קלה ומשוחררת לילד, רצוי מסיבים טבעיים.

פעילות גופניתמומלץ להתעמל עם הילדים בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב המאוחרות, כדי למנוע תשישות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלות ילדים

כל מה שרציתם לדעת על מחלות ילדים כאן באתר

אז מה היה לנו בכתבה: