איך לגרום לילד שלנו לאכול יותר ירקות?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

איך לגרום לילד שלנו לאכול יותר ירקות?

לא צריך להיות רופא ילדים או מומחה תזונה כדי לדעת שירקות הם בריאים עבור הקטנים שלנו: אלא שמספיק להיות הורה בעת הנוכחית על מנת להבין שזה עלול להיות לא פשוט בכלל לשכנע את הילדים לאכול ירקות. רוב הירקות פחות מושכים את הילדים, בטח אם מעמידים מנגד את הפינוקים הלא בריאים הניצבים עבורם בכל פינה. בנוסף, הורה לא יוכל לרוב לשכנע את ילדיו לאכול ירקות באמצעות טיעונים שכלתניים על תועלת ובריאות. הם פשוט צעירים מדי לזה.

החדשות המעודדות הן שיש מספיק מה לעשות. באמצעות כמה דגשים וטיפים אפשר להגדיל את צריכת הירקות על ידי ילדיכם, תוך שיפור בריאותם הכוללת.

באילו שיטות ניתן לנקוט כדי להגדיל את כמות הירקות שהילדים אוכלים?

האם אתם מציעים לילדים מגוון רחב של ירקות?איך לגרום לילד שלנו לאכול יותר ירקות?

יש הורים שמתייאשים מחוסר הנכונות של ילדיהם לאכול ירקות, ובשלב מסוים פחות מקפידים לשלב ירקות בכל ארוחה. החלטה שכזו היא הכול חוץ מנכונה, כפי שיעיד מחקר אקדמי חשוב שנערך באוסטרליה ושפורסם לאחרונה. המחקר מציע כי הגשה מאסיבית וחוזרת של ירקות לילדים עשויה להגדיל את הסיכויים לכך שהם יצרכו את הירקות. במילים אחרות: מומלץ כן למלא את הצלחת בירקות, גם אם בשלב הראשון הילד לא יגלה יראה היענות והירקות יושלכו לאשפה או יאכלו על ידי בן משפחה אחר.

במחקר השתתפו 32 משפחות לילדים בגילאי 6-4, שציינו בשאלון מקוון על צריכת ירקות נמוכה עד בלתי קיימת של ילדיהן. הילדים חולק לשלוש קבוצות: ילדים שסופק להם במהלך התקופה ירק אחד בלבד, ילדים שקיבלו ירקות מגוונים וילדים שהרגלי התזונה שלהם בהתייחס לשאלה לא השתנו. המחקר הראה כי בשתי הקבוצות הראשונות הראו הילדים מוכנות לטעום ירקות (אפילו ירקות "חדשים"), אך השינוי המשמעותי ביותר בהרגלי תזונת הילדים היה במשפחות שהעניקו ירקות שונים לבחירה.

על אותו עיקרון, אתם יכולים לצייד את הילדים שלכם בירקות בנסיבות שונות ולתת להם את האופציה להחליט מתי לאכול ומה. אם אתם לוקחים את הילד ברכב, זה יכול להיות חכם לצייד אותו עם קופסת ירקות. אופציה אחרת היא פשוט להניח מדי פעם ירקות על גבי שולחן האוכל של הילד, כך שתהיה לו גישה למאכלים הבריאים האלה בכל עת.

האם אתם מציגים דוגמה אישית עבור הילדים?

זה לא סוד שהילדים מחקים את הוריהם באלף ואחת דרכים. זה בהחלט עשוי להיות נכון גם מבחינת התזונה. הכלל הפשוט הוא שאצל הורים המשמשים דוגמה לילדיהם וצורכים ירקות, הסיכויים לכך שהילדים ישתפו פעולה עולים. חשבו מנגד על מצבים בהם ההורה צורך בעצמו מאכלים לא בריאים, ובכך מלמד את ילדיו שזהו צעד לגיטימי.

שאלו את עצמכם: עד כמה אתם יצירתיים עם האוכל?

ילדים רואים כמעט בכל דבר משחק. למרות שיש הורים שטוענים (לעיתים בצדק) שעם אוכל לא משחקים, כן אפשר לחשוב על הכנסת ממד מסוים של יצירתיות לתמונה. ההורים יכולים לקשט את הצלחת של הילדים שלהם בדרכים שונות וליצור "ציורים" שונים, המתקבלים באמצעות חיתוך הירקות והעובדה שניתן למצוא ירקות בשלל גוונים.
היצירתיות יכולה לבוא לידי ביטוי גם בהכנת המאכלים השונים. אתם בהחלט יכולים לשלב את הירקות כחלק אינטגרלי ממנות שילדים אוהבים, גם אם המנות מיסודן הן פחות בריאות: למשל לזניה עם ירקות.

האם כדאי לשתף את הילדים בהכנת האוכל?

העובדות מראות שילדים אשר לוקחים חלק בהכנה של מזון מסוים, צפויים לטעום אותו. אפשר לכן לרתום אותם למערכה גם במקרה של ירקות – בהתאם לשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים, כמובן, ותוך דגש על זהירות. אם הילד מסייע לכם לבחור את הירקות שירכיבו לו את הארוחה, סיכוי גבוה יותר שהוא יוכל מהם. ילד מבוגר יותר שחותך לעצמו ירקות צפוי לטעום מהם.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

זה לא בריא – איך מתמודדים עם השמנת יתר בילדים?

הפרעות אכילה בילדים – מהם הסימנים לזיהוי הרגלים מסוכנים?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלות ילדים

כל מה שרציתם לדעת על מחלות ילדים כאן באתר

אז מה היה לנו בכתבה: